وبلاگ

اسپیس فریم چیست؟

اسپیس فریم چیست؟

اسپیس فریم چیست؟ اگر به تازگی نام اسپیس فریم را شنیده باشید حتما برای شما هم سوال شده که این سازه چیست؟ نام اسپیس فریم از زبان انگلیسی گرفته شده و در زبان انگلیسی با نام space frame شناخته شده است. به این سازه ها، بناهایی با فرم هندسی منظم گفته می شود که به صورت متحد در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و با تقسیم نیرو در تمامی بخش ها توانسته اند یک بنای مستحکم را تشکیل دهند. این سازه ها از زیبایی خارق العاده ای برخوردارند.

نام دیگر اسپیس فریم داربست نمایشگاهی می باشد و جزو امکانات و بناهای نمایشگاه محسوب می شود. اگر اخیرا به نمایشگاه هایی که در شهرهای مختلف مراجعه کرده باشید حتما دیده اید که این نمایشگاه ها از غرفه هایی تشکیل شده است که هر غرفه برای یک فروشگاه خاص می باشد. برای پاسخ بهتر به سوال اسپیس فریم چیست؟ در ادامه با مجموعه فروش اسپیس فریم همراه باشید.

اسپیس فریم چیست؟

اسپیس فریم یا همان داربست نمایشگاهی یک سازه زیبا می باشد که برخلاف داربست های پیشن این بار با ظاهری بسیار شیک طراحی می شود. این بنا غیر قابل مقایسه با داربست ها قدیمی می باشد. اسپیس فریم با استفاده از قطعاتی با اندازه های مختلف تولید می شود و با استفاده از اتصالاتی با نام بست اسپیسی به یکدیگر متصل می شود.

اسپیس فریم به عنوان سازه ای مطلوب شناخته شده که قابلیت های زیادی در مقایسه با داربست دارد. در این سازه وزن وارد شده بر اسپیس به صورت متعادل به نقاط مختلف وارد می شود و به هیچ نقطه ای از سازه فشاری وارد نخواهد شد. توجه داشته باشید که این سازه از اصول هندسی پیروی کرده و به همین دلیل نیز به عنوان گزینه مناسب تری شناخته می شود. تنوع پذیری بالای این محصولات و همچنین ایجاد یک فضای شیک تر جزو اصلی ترین ویژگی های این محصول شناخته می شود.

اسپیس فریم چیست؟

اسپیس فریم چیست؟

اسپیس فریم نمایشگاهی چیست؟

اسپیس فریم نمایشگاهی نوعی بنای نمایشگاهی می باشد که برای ایجاد غرفه های مختلف طراحی می شود. این فضا از اسپیس های هندسی تشکیل شده است که به صورت منظمی کنار یکدیگر قرار گرفته اند و تشکیل یک بنا با عنوان اسپیس نمایشگاهی را داده اند.

غرفه های اسپیس فریم در فضای باز طراحی می شوند و این روزها غرفه سازی تبدیل به یکی از شاخه های تخصصی شده است. به دلیل انکه امروزه با توسعه و پیشرفت تکنولوژی روبرو هستیم دیگر هیچ نگرانی بابت ساخت غرفه های عظیم و جدید نخواهیم داشت.

داربست نمایشگاهی چیست؟

داربست نمایشگاهی نام دیگر اسپیس فریم است. اما اسپیس فریم با سازه های جدیدتری روی کار آماده است. پیش از این برای غرفه سازی از داربست هایی استفاده می شد که با نام داربست نمایشگاهی توسط عموم مردم شناخته می شد. برای فعالیت هایی همانند برپا کردن غرفه و نمایشگاه در مکانی باز، ایجاد قاب برای بنر درون شهر و … بکارگیری میشود. اسپیس فریم نمونه ای از داربست نمایشگاهی می‌باشد که بروز بوده و دارای قشنگی و مقاومت زیادی نیز می‌باشد.

مزایای اسپیس فریم

سبک بودن اسپیس فریم و همچنین تحمل وزن های بسیار زیاد به عنوان دو مزیت فوق العاده اسپیس فریم به شمار می رود. همچنین برای نصب آن ها نیاز به فردی متخصص نبوده و به راحتی می توان این سازه را باز یا بسته کرد. کیفیت اسپیس در مقایسه با سایر سازه ها بسیار بیشتر بوده و به شما امکان ایجاد یک فضای مطلوب را خواهد داد.

در بسیاری از نمایشگاه ها، به منظور غرفه سازی از اسپیس استفاده می شود که همین مسئله تاثیر زیادی را در استقبال گسترده مردم داشته است. لازم به ذکر است که توسط این محصول می توانید انواع مختلفی از سازه ها را ایجاد کنید. چرا که طراحی اسپیس به گونه ای بوده که به شما امکان ایجاد هر نوع سازه ای را خواهد داد. در بسیاری از کنسرت ها، جشن هایی مانند تولد، عروسی و … از اسپیس استفاده می شود.

از مزایای استفاده از اسپیس فریم به جای داربست های قدیمی نمایشگاهی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • زیبایی بصری برای تماشاچی ایجاد می کند.
  • استحکام بسیار زیادی دارد
  • با توجه به کاربری می تواند طراحی متفاوتی داشته باشد
  • با وجود حجم بالا قیمت مقرون به صرفه ای دارد

اجزای تشکیل دهنده اسپیس فریم

این وسیله پیچیدگی زیادی ندارد و از اجزای خاصی تشیکل نشده است. تنها بخش مهم آن طراحی می باشد که باید به گونه ای طراحی شود که نیرو به صورت یکسان در میان اجزا تقسیم شود. اجزای تشکیل ذهنده اسپیس فریم به شرح زیر است:

  1. لوله 16×1 آبکاری گالوانیزه با ضخامت گوشت یک
  2. مفتول 5 مسوار
اسپیس فریم چیست؟

اسپیس فریم چیست؟

نکات مهم در مورد اسپیس فریم نمایشگاهی

اسپیس یا همان اسپی س فریم ابزاری برای ساخت و ساز های موقتی تبلیغاتی به حساب می آید. توسط اسپیس شما خواهید توانست به آسانی مدل های سازه های موقت از جمله تابلو بنر، سن و استیج، قاب بنر، سالن های دائم و موقت و غرفه نمایشگاهی را ایجاد کنید. اسپیس با ویژگی های منحصر بفرد خود امکان اجرا کردن انواع گوناگون طرح ها را امکان‌پذیر می‌کند. اسپیس به هم پیوند میخورد و این مزیت باعث میشود تا به راحتی بتوان با بکارگیری از اسپیس شکل‌های گوناگون فیزیکی را ایجاد می کند.

تولید و ساخت اسپیس فریم در کارگاه ها:

اسپیس فریم ها در کارگاه‌ها ساخته می‌گردند. ماده اولیه آنان خیلی سبک بوده و به شکل فلزی و استوانه‌ای می‌باشد. در گام اولیه، طراحان مقدار مقاومت هر قطعه را معلوم کرده و بعد از آن، اپراتورهای جوش و برشکار، قطعه ها را در مقیاس‌هایی که از قبل مشخص شده است (مابین ۳۰ الی ۴۰۰ سانتی متر) فراهم می نمایند. بخواهیم به طور تخصصی بگوییم، هر قطعه آماده گردیده یک خرپای کوچک میباشد که نهایتا، توسط یک سری بست مختص، به هم اتصال داده می شود و سازه ای واحد را شکل می دهد.

چیزی که کیفیت پایانی اسپیس فریم را معلوم می کند، تعیین ماده اولیه کیفیت دار و استاندارد، استفاده از سامانه جوش منظم و دقیق و علمی و استفاده از اپراتورهای باتجربه خواهد بود. باید دقت داشت که در این مرحله می شود نسبت به طراحی کردن اسپیس فریم‌های منحنی (Curve) یا قوس دار اقدام نمود. شما برای اجاره اسپیس فریم می توانید روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *